آغاز فعالیت انتخاباتی دکتر از خرمشهر - جنبش وبلاگی هواداران دکتر محمد باقر قالیباف
X
تبلیغات
رایتل

جنبش وبلاگی هواداران دکتر محمد باقر قالیباف

دایرکتوری وبلاگ ها و وبسایت های هواداران دکتر قالیباف

قالیباف در مسجد جامع خرمشهر:


ما خرمشهر را آزاد کردیم ولی خرمشهر را نساختیم


اگر خوزستان را بسازیم، ایران را ساخته ایم


من کاملا شما را درک می‌کنم؛ آنقدر حرف، شعار و وعده بدون عمل شنیده‌اید که ممکن است با شک و تردید به حرف من نگاه کنید، این طبیعی است. اما کارنامه من نشان می دهد که هرگز در هیچ مسئولیتی قول و وعده ای به مردم ندادم که پس از آن نتوانسته باشم به وعده خود وفا کنم.

 

 


ضمانت وعده های من، کارنامه 35 ساله ام است/ مردم باید در تصمیم گیری ها تاثیرگذار باشند/ نباید فقط مردم را هنگام رای دادن دید


محمد باقر قالیباف پیش از ظهر امروز در مسجد جامع خرمشهر و در اجتماع بیش از 4000 نفر از مردم این شهر حضور یافت.او خطاب به مردم این شهر گفت: امروز خداوند توفیق داد تا در سالروز آزادسازی خرمشهر در مسجد جامع این شهر که نماد ایثار، مجاهدت، مقاومت و نمادی از تربیت شدگان اهل‌بیت(ع)، قرآن، نهج البلاغه و پیروان واقعی امام(ره) به حساب می‌آید حضور پیدا کردیم. روز آزادسازی خرمشهر برای همیشه تاریخ، نقطه عطفی برای کشور و انقلاب به شمار می رود و نقطه عزتمندی برای آنانی است که دل در گرو انقلاب دارند.


من همان رزمنده دوران دفاع مقدس هستم


قالیباف در مسجد جامع خرمشهر گفت: امروز در آغاز یک راه سخت و دشوار قرار داریم. این راه پر مسئولیت، ادامه مسیر افرادی است که این شهر را آزاد کرده‌اند و ما حتما باید امروز خرمشهر را به بهترین شکل ممکن بسازیم.


وی ادامه داد: امروز به اینجا آمده‌ایم تا با همسنگران شهید خود و رزمندگانی که با فرهنگ دفاع مقدس مجاهدانه دفاع کردند تجدید بیعت کنیم. چراکه رزمندگان در آن دوران از شرافت یکایک ما دفاع کردند و ما را مدیون خود ساختند.


قالیباف تأکید کرد: بنده و امثال بنده دین و ایمان خود را مدیون مردم خوزستان و مخصوصا مردم خرمشهر، آبادان و عزیزانی هستیم که در این حاشیه مرزی و در این استان شهیدپرور زندگی می‌کنند. اگر بنده، توانمندی و داشته‌هایی دارم و خداوند نیز فرصتی را برایم فراهم کرده، به برکت مجاهدت های شما عزیزان بوده است.


این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مردم شهر خرمشهر افزود: آمده‌ام بگویم بنده همان محمدباقر قالیبافی هستم که در روزهایی که خرمشهر در میان جنگ و خون بود، به این شهر رسیدم و زمانی به خرمشهر وارد شدم که بخش غربی آن سقوط کرده بود و در بخش شرقی درگیری ادامه داشت. همان قالیبافی هستم که در طلائیه، فتح‌المبین، حمیدیه و هویزه در کنار شما مردم خوزستان و عشایر عرب و اقوام مختلف بودم. امروز آمدم عهده ببندم که همان رزمنده هستم و تنها سنگر من تغییر کرده است.


خرمشهر را آزاد کردیم، اما نساختیم


قالیباف در جمع کثیر مردم خرمشهر گفت: به این جوانان و مردم خرمشهری که به حق گله‌مند هستند تعهد می‌دهم که با همان فرهنگ جهاد و شهادت کار کنیم. ما خرمشهر را آزاد کردیم، اما نساختیم.  امروز آمده‌ام با شما بیعت کنم بعد از حماسه سیاسی که شما باید آن را رقم بزنید، تا سال آینده حماسه اقتصادی رخ می دهد تا در سراسر کشور و مخصوصا مناطقی همچون خرمشهر و آبادان شما حس افتخار داشته باشید؛ همان حسی که پدران، بزرگان و همرزمان شما در آزادسازی خرمشهر داشتند. امیدوارم همان حس در وجود شما با تحقق حماسه اقتصادی پدیدار شود.


وی ادامه داد: بنده به عنوان محمد باقر قالیباف دو بار در زندگی متولد شدم؛ یکی آن روز که در سال 1340 در شهر مقدس مشهد و در جوار حضرت ثامن الحجج(ع) به دنیا آمدم و روز دیگر وقتی که در سن 19-20 سالگی در سرزمین خوزستان و خرمشهر حاضر شدم و با دشمن جنگیدم؛ در این روز نیز احساس هویت کردم و هم اکنون هرچه دارم مدیون این دوران و زمان دفاع مقدس هستم.


امروز تورم، فقر و بیکاری دشمن ماست


قالیباف در ادامه این مراسم گفت: اگر روزی دشمن ما ، دشمن خارجی بود و صدام به کشور ما حمله کرد و مشکلاتی را به وجود آورد، امروز سوء مدیریت، ضعف درکارها و دوری از فرهنگ جهاد و شهادت است که به گونه‌ای این مشکلات و معضلات را برای ما فراهم کرده است. امروز هم نارسایی‌هایی در حوزه گرانی، فقر، تورم، بیکاری، آسیب های اجتماعی و غیره وجود دارد که مثل خوره به جان جامعه ما افتاده است. باید مثل همان موقع دست به دست هم دهیم و همانند همان روزی که با محبت، گذشت، صبر و برادری در دوران دفاع مقدس کار می کردیم مشکلات را برطرف کنیم. باید این روحیه را احیاء کرده و از درگیری، نفاق و تنبلی درکارها پرهیز کنیم.


قالیباف ادامه داد: همانطور که ملت ما از تمامی اقشار، طوایف، مذاهب و ادیان کنار هم ایستادند و از  این کشور دفاع کردند امروز نیز این وعده را به شما می دهم که با حول و قوه الهی و با همان پشتوانه بتوانیم بدون هیچ حذف و فرصت سوزی از همه اقشار و گروه ها استفاده کرده و برای همه آن ها فرصت مناسب را فراهم کنیم. باید تلاش کنیم تا بدون هیچ تبعیضی مردم و مخصوصا جوانان عزیز و تحصیل کرده را با حماسه اقتصادی وارد کار کنیم. همان طور که ما جوانان 20 ساله دهه اول انقلاب بودیم و در دوران دفاع مقدس مجاهدت کردیم امروز نیز در دهه چهارم انقلاب مکلف هستیم فضا را آنچنان فراهم کنیم تا فرصت مناسب و بدون هیچ تبعیضی برای همه جوانان کشور فراهم شود. همان طور که بنده یک روستازاده بودم و این فرصت برای من فراهم شده است، امیدوارم بتوانیم این فرصت را برای جوانان امروز نیز فراهم کنیم تا آنها بتوانند در تمامی عرصه‌ها حضور پیدا کنند و به کمک آنها کشور را بسازیم.


ضمانت وعده‌هایم، کارنامه‌ای 35 ساله است


قالیباف با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور گفت: امروز همه اتفاق نظر دارند که روی منابع عظیمی نشسته‌ایم و منابع انسانی زیادی در کشور وجود دارد. اما سوء‌مدیریت، نارسایی‌ها و دوری از فرهنگ جهادی میان ما و کارهای بزرگ فاصله انداخته است.


وی در ادامه خطاب به مردم استان خوزستان گفت: من کاملا شما را درک می‌کنم؛ آنقدر حرف، شعار و وعده بدون عمل شنیده‌اید که ممکن است با شک و تردید به حرف من نگاه کنید، این طبیعی است. اما کارنامه من در دوران دفاع مقدس، دوران خدمت در نیروی انتظامی و شهرداری تهران برای دوستان، همرزمان و جوانان مشخص است. هرگز در هیچ مسئولیتی قول و وعده ای به مردم ندادم که پس از آن نتوانسته باشم به وعده خود وفا کنم. ضمانت این وعده نیز کارنامه 35 ساله بنده است. بین من و خدا، خون همسنگران شهید ما قرار دارد. برنامه ما نیز تنظیم شده و مشخص است. انشاءالله دولتی را مستقر کنیم که این دولت حضور مردم در همه تصمیم‌گیری‌ها و مشارکت اجتماعی مردم به عنوان مهم ترین رسالت انقلاب اسلامی را دنبال کند.


قالیباف ادامه داد: مردم در دوران دفاع مقدس حضور داشتند و نتیجه آن نیز شهدای بزرگی است که به کشور و انقلاب تقدیم شد. مگر شهیدان برونسی، باقری، همت، باکری و ... از کجا آمده بودند؟ همه این شهیدان از آحاد مردم بودند، اما امروز دیگر در عرصه اقتصادی حضور مردم را نمی بینیم. در عرصه سیاسی نیز تنها حضور مردم در پای صندوق‌های رأی را شاهد هستیم، اما پس از آن مردم تا 4 سال دیگر آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نمی‌گیرند. همچنین هم اکنون در صحنه های اجتماعی شاهد حضور مردم نیستیم، این در حالی است که اساس انقلاب ما تبلور عینی مردم در همه صحنه های تصمیم‌سازی و تصمیم گیری است.


دولتی متکی بر مردم تشکیل خواهم داد


قالیباف درباره ویژگی‌های دولتی که تشکیل می‌دهد گفت: دولت آینده ما، دولت متکی بر مردم با محوریت نگاهی اجتماعی است. در این شرایط وقتی کارگران، صنعتگران، روستاییان، نخبگان ، بازاریان و همه اقشار مردم به دولت نگاه کنند زبان گویا و درد خود را در دولت می‌بینند و اطمینان پیدا می‌کنند که این دولت متعلق به آنهاست. مردم می‌دانند که در شهرداری تهران بنده هیچ دغدغه‌ای جز دغدغه مردم نداشتم؛ در حقیقت باید بگویم که مردم شهر را اداره کردند، نه من.


 وی در ادامه گفت: قول می‌دهم ظرف دو سال آینده حتما ثبات و آرامش اقتصادی را برای همه صنوف فراهم کنیم و بتوانیم اقدامات سیاست‌پیشگانی را که سیاست‌زدگی را در کشور حاکم کردند، فرصت ها را از بین بردند و به وعده ها عمل نکردند جبران کنیم. البته اگر بگوییم دیگران کاری نکرده اند خلاف منطق و انسانیت است، آنها نیز به سهم خود زحمت کشیده اند، اما این زحمات کفایت کار را نکرده است و برآیند این زحمت‌ها نیز این وضعیتی است که امروز وجود دارد. باید بپذیریم نیازمند تغییر اساسی و جدی در ابعاد مادی و معنوی زندگی مردم هستیم.


خوزستان باید در اولویت قرار گیرد


قالیباف در جمع مردم خرمشهر گفت: اگر امام خمینی(ره) فرمودند خوزستان دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرد، امروز آمده‌ام بگویم که اگر در دولت توفیق خدمت پیدا کنم دین خود را ادا خواهم کرد. معتقدم باید در برنامه‌ریزی‌ها جنوب غرب ایران با محوریت خوزستان در اولویت قرار گیرد. اگر خوزستان ساخته شود به معنای آن است که هم این نقطه ساخته شده است و هم ایران را ساخته‌ایم.


وی با اشاره به اینکه به مسیری سخت، سنگین و پرمسئولیت وارد شده است گفت: امروز نیز به اینجا آمده ام تا با شهدا و امام شهدا بیعت کنم، از روح رزمندگان و سرداران شهید استمداد بگیرم و به مردم متعهد شوم که باید دست به دست هم دهیم تا کشور ساخته شود. همانطور که نوای دلنشین آزادسازی خرمشهر در سوم خردادماه سر داده شد باید این قضیه را در حماسه اقتصادی با خدمت صادقانه به شما ادامه دهیم. مطمئن باشید اگر در دولت باشم حتما من را در کنار خود، در این شهر و استان خواهید دید و انشاءالله در همین مسجد به صورت روشن و مشخص با هم سخن خواهیم گفت.


قالیباف در پایان گفت: انشاءالله دو سال آینده خواهید دید که به وعده هایم عمل کرده ام. کارنامه بنده در این زمینه نیز روشن است و به شما اطمینان می دهم که این اتفاق رخ خواهد داد.


متن خبر زنده+حواشی


...1


محمدباقر قالیباف که به منظور دیدار با اقشار مختلف مردم و سخنرانی در جمع آنها به استان خوزستان سفر کرده است، دقایقی قبل وارد شهر آبادان شد. ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس، اولین برنامه او در این سفر خواهد بود و تا دقایقی دیگر بر سر مزار شهدای گمنام شلمچه حضور خواهد یافت.


...2


همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و در سالروز ولادت امیرالمومنین(ع) تبلیغات رسمی انتخابات ریاست جمهوری محمدباقر قالیباف از خرمشهر و با زیارت شهدای شملچه آغاز خواهد شد. به همین منظور قالیباف دقایقی پیش وارد خرمشهر شد و به زیارت شهدای شملچه رفت. وی قرار است با حضور بر سر مزار شهدای 8 سال دفاع مقدس و همچنین شهدای آزادسازی خرمشهر، نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کند.


 قالیباف همچنین در ادامه سفر به استان خوزستان با شیخ عدنان، از شخصیت های برجسته خرمشهر و برخی دیگر از بزرگان و شیوخ این شهر دیدار خواهد کرد.


...3


دکتر قالیباف لحظاتی قبل وارد یادمان شلمچه، نخستین خاکریز دوران دفاع مقدس شد و به شهدای عملیات کربلای 5 ادای احترام کرد. همچنین او با حضور در نقطه صفر مرزی و در مسجد شلمچه، بر مزار 8 شهید گمنام دوران دفاع مقدس حاضر شد و به اقامه نماز پرداخت.


...4


جمعی از بزرگان و شیوخ قبایل عرب استان خوزستان صبح امروز با حضور در منزل شیخ عدنان، از بزرگان خرمشهر با محمد باقر قالیباف دیدار کردند.


پلاکاردهایی به زبان عربی برای خوش‌آمدگویی به محمدباقر قالیباف در ورودی منزل شیخ عدنان نصب شده بود. در این دیدار 100 نفر از بزرگان و شیوخ طوایف، قبایل و عشایر عرب استان خوزستان از قالیباف حمایت کردند. قالیباف نیز طی سخنانی در این دیدار ابراز داشت: امروز در روز جمعه، روز ولادت امیرالمومنین(ع) و ماه رجب، در روز، ماه و ایام عزیزی قرار داریم همچنین امروز سالروز فتح خرمشهر است که برای همیشه نقطه عطفی در تاریخ سرزمین ایران اسلامی خواهد بود. توفیق بزرگی است که در چنین روزی برای حرکت در مسیر حماسه سیاسی تصمیم گرفته‌ام که آغاز رقابت انتخاباتی و تبلیغاتی‌‌ام را از این شهر مقدس و استان شهید پرور شروع کنم. دلیل آن نیز روشن و مشخص است؛ بنده یک بار به لطف خدا در سال 1340 در مشهد مقدس و در کنار مرقد شریف ثامن‌الحج پا به دنیا گذاشتم، اما اعتقادم بر این است که به عنوان محمدباقر قالیباف از بُعد هویت شخصی و زندگی معنوی یک بار دیگر در سن 20 سالگی متولد شدم و هویت من از بُعد معنوی و مادی در سرزمین خوزستان، شهر شهیدپرور خرمشهر و مردم محب اهل‌بیت این استان، عشایر عرب و این سرزمین شکل گرفت.


وی تأکید کرد: هیچ حسی جز این که احساس کنم همه وجودم متعلق به این جاست ندارم. در دوران دفاع مقدس بارها و بارها در کنار عشایر عرب در ارتفاعات «الله‌اکبر» از آغاز جنگ تا روزهای پایانی جنگیدیم و با همه وجودم، غیرت، شجاعت و دلبستگی آنها به اسلام و کشور را مشاهده کردم، از این رو دوباره در این استان برای تجدید بیعت با دوستان شهید، همسفران و شما مردم باوفا حضور پیدا کردم که به فرموده امام خمینی(ره) دین خود را به انقلاب ادا کرده‌اید.


قالیباف در ادامه گفت: شما با روحیه جهادی و حضور در دوران دفاع مقدس نشان دادید که آنچه مهم نیست قومیت و زبان است. همه این مردم در دوران دفاع مقدس ایستادند، دفاع کردند و خون دادند. امروز هم هیچ کس نباید همچون دوران دفاع مقدس با دیگری تفاوت داشته باشد، چرا که اسلام، انقلاب، قانون اساسی و اخلاق این اجازه را نمی‌دهد.


وی همچنین خطاب به بزرگان و شیوخ استان خوزستان افزود: با شما عهد می بندم همان طور که در دوران دفاع مقدس با هم ایستادیم، خون دادیم و جانباز شدیم، با همان حضور مقتدرانه دولت آینده را از همه اقوام، گروه ها و آنهایی که قصد خدمت دارند تشکیل دهم.


قالیباف در پایان گفت: بنده معتقدم اگر جنوب غرب ایران که اساس دارایی‌ها و منابع کشور است را بسازیم در واقع تمامی ایران را ساخته‌ایم. هروقت به این جا می‌آیم ‌جز غصه و ناراحتی چیزی باقی نمی ماند، اما انشاءالله  این جا را به سرعت به رشد و نمو خواهیم رساند.


...5


محمدباقر قالیباف در ادامه این دیدار همراه با تعدادی از بزرگان قبایل و شیوخ عرب به حسینیه حضرت آیت‌الله  مرحوم سیدعلی عدنانی رفت و بر سر مزار آیت‌الله سید علی عدنانی از بزرگان و شیوخ خرمشهر حاضر شد و به قرائت فاتحه پرداخت.


قالیباف تا دقایقی دیگر با حضور در گلزار شهدای خرمشهر به مقام شامخ شهدای این  شهر در دوران دفاع مقدس ادای احترام خواهد کرد.


...6


محمدباقر قالیباف دقایقی پیش با حضور در گلزار شهدای خرمشهر با قرائت فاتحه و نثار گل به مقام والای شهدای 8 سال دفاع مقدس و به خصوص شهدای حماسه آزادسازی خرمشهر ادای احترام کرد. محمدباقر قالیباف در مزار گلزار شهدای خرمشهر مورد استقبال مردم این شهر قرار گرفت. وی همچنین بر سر مزار برخی از شهدای گمنام شهر خرمشهر حضور یافت و یاد آنها را گرامی داشت. قالیباف سپس بر سر مزار شهید حسن مجتهدزاده، یکی از شهدای نامدار خرمشهر و دیگر شهدای پیروزی انقلاب اسلامی حضور یافت و به قرائت فاتحه پرداخت.


...7


محمد باقر قالیباف با حضور در منزل آیت‌الله سیدنبی موسوی، امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در خرمشهر با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.


قالیباف طی سخنانی در این دیدار ضمن تبریک ولادت امام علی(ع) اظهار داشت: با تأسی به فرهنگ امام‌علی(ع) و نهج‌البلاغه و با مجاهدت رزمندگانی که محب اهل‌بیت(ع) بودند، آن حماسه بزرگ در فتح خرمشهر اتفاق افتاد و امروز را که سالروز فتح خرمشهر و حاصل خون بهترین فرزندان این کشور است تبریک می‌گوییم.


وی ادامه داد: ما به خرمشهر آمدیم تا با شهدا تجدید بیعت کنیم و به یاری خداوند بتوانیم با روحیه جهادی گام برداشته و دین خود را به کشور، نظام، انقلاب و همسنگران خود ادا کرده و به نوعی دیگر جهاد را آغاز کنیم.


قالیباف همچنین افزود: از اول انقلاب در حوزه دفاع این جهاد آغاز شد و امیدواریم امروز نیز با تأثیر از همین فرهنگ جهادی بتوانیم حماسه سیاسی و پس از آن حماسه اقتصادی را برای مردم ایجاد کنیم.


وی با تأکید بر ضرورت رسیدگی به وضعیت خرمشهر گفت: حتما مردم خرمشهر آگاه هستند از روزی که بنده در شهرداری تهران حضور یافتم همواره سعی کردیم تا جایی که امکان دارد  هیچگاه از خرمشهر غافل نشویم و به این جا توجه داشته باشیم، امیدوارم بتوانیم دین خود را به این مردم شریف  ادا کنیم، چرا که می دانیم مردم خرمشهر چه رنج هایی را متحمل شده اند.


قالیباف افزود: انشاءالله با کمک ارواح طیبه شهدا و دعای خیر مردم در این روزهای عزیز انجام وظیفه کنیم تا راه امام(ره) و شهدا را تحت رهبری مقام معظم رهبری پیش برده و بتوانیم ثبات و آرامش را برای مردم و دلسوزان انقلاب ایجاد کنیم.


...8


قالیباف دقایقی پیش وارد مسجد جامع خرمشهر شد و مورد استقبال چشمگیر مردم قرار گرفت. حاضران با شعار «مالک اشتر علی، فدایی سید علی» و «قالیباف دلاور، پیرو خط رهبر» از وی استقبال کردند.


قالیباف در ابتدای سخنان خود با اظهار خرسندی از حضور در خرمشهر گفت: سوم خرداد یکی از روزهای فراموش نشدنی تاریخ ایران است که افتخار بزرگی برای همه ماست. این مسجد نیز نماد مقاومت و جهاد در کشور است.


9...


وی افزود: من این جا حضور پیدا کردم، چون در آغاز یک راه دشوار و سخت و پرمسئولیت هستیم؛ راهی  که ادامه مسیر کسانی است که اینجا را آزاد کردند و ما امروز وظیفه داریم این جا را به بهترین شکل ممکن بسازیم.آمده ام تا با همسنگران شهیدم تجدید بیعت کنم. کسانی که از استقلال و آزادی و شرافت کشور دفاع کردند و ما را مدیون خود کردند.


وی اضافه کرد: ما دین و ایمان خود را مدیون مقاومت مردم خوزستان مخصوصا مردم خرمشهرو آبادان و شهرهای مرزی هستیم.


وی خطاب به جمع عظیم مردم خرمشهر در مسجد جامع این شهر بیان داشت: من همان قالیبافی هستم که در روزهایی که جنگ و خون بود، به این شهر آمدم ولی متاسفانه بخش غربی خرمشهر سقوط کرده بود و درگیری در بخش شرقی ادامه داشت. همچنان که در آن روز همراه مردم این منطقه با هم جنگیدیم، امروز هم آمده‌ام به شما بگویم که باید در سنگری جدید جهاد را ادامه داد. ما خرمشهر را آزاد کردیم اما خرمشهر را نساختیم.


شهردار تهران افزود: امروز با دوستان شهیدم تجدید بیعت می کنم و به شما قول می‌دهم که  اگر توفیق خدمت پیدا کنم، ظرف دو سال کشور را به آرامش برسانیم و کاری کنیم که مردم خرمشهر و آبادان درست مثل روزهایی که شهرشان آزاد شد و احساس افتخار کردند، دوباره احساس افتخار کنند. مانند اتفاقی که حالا در تهران افتاده است.


...10


قالیباف در ادامه گفت: مردم  آنقدر شعار شنیده اند که ممکن است به حرف های من با شک و تردید نگاه کنند، اما کارنامه من مشخص است؛ هرگز قول و وعده ای در هیچ مسئولیتی ندادم که به آن وفا نکرده باشم. ضمانت وعده های من کارنامه 35 ساله ام است


برنامه ما تنظیم شده و مشخص است.آمده‌ایم تا دولتی مستقر کنیم که مهم ترین رسالت انقلاب که تأثیرگذار شدن مردم در تصمیم گیری ها بود را محقق کند. ما می گوییم مردم در دفاع مقدس حضور داشتند  اما در عرصه های اقتصادی حضور مردم را نمی بینیم.


درعرصه سیاسی فقط تا زمان حضور مردم پای صندوق رأی آن ها را دیده ایم، اما وقتی رأی دادند تا 4 سال بعد دیگر آنها را ندیدیم.


دولت آینده، دولت متکی به مردم با نگاه اجتماعی محور است. باید هر قشری که به دولت نگاه می‌کند، زبان گویا و درد خود را در دولت ببیند و اطمینان خاطر داشته باشد که این دولت متعلق به اوست.


ظرف دو سال ثبات و آرامش اقتصادی برای همه صنوف و اقشار را فراهم می‌کنیم و ضعف سیاست پیشگان و سیاست زدگان که به وعده های خود عمل نکردند را جبران می‌کنیم.


من نمی خواهم بی انصافی کنم که دیگران کار نکردند، چون این خلاف منطق و انصاف است، همه زحمت کشیدند، اما این زحمت ها کفایت نکرده و نتیجه‌اش مشکلات کنونی است. امروز نیازمند تحول اساسی در زندگی مردم هستیم.


همچنان که حضرت امام فرمود: خوزستان دینش را به اسلام و کشور ادا کرد، اگر توفیق خدمت پیدا کردم، حتما دین خود را به این مردم ادا خواهم کرد.