دیدار با امام جمعه خرمشهر - جنبش وبلاگی هواداران دکتر محمد باقر قالیباف
X
تبلیغات
رایتل

جنبش وبلاگی هواداران دکتر محمد باقر قالیباف

دایرکتوری وبلاگ ها و وبسایت های هواداران دکتر قالیباف

4 خرداد 1392 ساعت 01:35 ب.ظ

دیدار با امام جمعه خرمشهر

امام جمعه خرمشهر خطاب به قالیباف:

انشاءالله سکان مدیریت اجرایی را بر عهده بگیرید

با سابقه حضرت عالی در هشت سال دفاع مقدس و صحنه مدیریتی کلان کشور آشنا هستیم و توفیقات چشمگیر شما را دیده ایم. همواره دعا می کنم اگر مصلحت قرار گرفت، انشاءالله سکان مدیریت اجرایی را بر عهده بگیرید و خداوند نیز توفیقات روزافزون به شما و مجموعه همکاران شما عطا کند. حجت  الاسلام و المسلمین سید نبی موسوی، امام جمعه خرمشهر در دیدار با محمد باقر قالیباف از ضرورت توجه دولتمردان به خرمشهر گفت.

وی ضمن تبریک میلاد با سعادت امیرالمومنین(ع) و سالروز آزادسازی خرمشهر خطاب به قالیباف اظهار کرد: از این که در حضور شما هستیم ابراز خوشحالی و قدردانی می کنیم. چرا که با سابقه حضرت عالی در هشت سال دفاع مقدس و صحنه مدیریتی کلان کشور آشنا هستیم و توفیقات چشمگیر شما را دیده ایم. همواره دعا می کنم اگر مصلحت قرار گرفت، انشاءالله سکان مدیریت اجرایی را بر عهده بگیرید و خداوند نیز توفیقات روزافزون به شما و مجموعه  همکاران شما عطاکند.


وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر ضرورت استفاده از نقاط قوت دولتهای قبلی و پرهیز از نقاط ضعف دولت ها ابراز داشت: در هشت سال گذشته مردم فردی را انتخاب کردند تا گفتمان انقلاب را زنده و شعارهای نظام اسلامی را احیاء کند. این  انتخاب مردم به جهت شعارهایی بود که در آن زمان سر داده شد. اما گفتمان امام و انقلاب به فراموشی سپرده شد. در این شرایط نیاز است تا بار دیگر به احیای شعارهای انقلاب توجه شود.

وی تأکید کرد: هم اکنون دشمنان نظام اسلامی در داخل و خارج به دنبال حذف ارزش های اسلامی هستند و در این راه توقع و  انتظارات نظام و مقام معظم رهبری این است که هرکس می خواهد سکان اجرایی کشور را دست بگیرد، به ارزش های اسلامی توجه داشته باشد. انشاءالله این دولت پرچم اجرای کشور را به دست سرداری توانمندتر و قوی تر بدهد تا به این موضوع توجه شود.

امام جمعه خرمشهر با انتقاد از نبود ثبات در مدیریت مشکلات اقتصادی و مسائل معیشتی مردم عنوان کرد: باید در موضوعات اقتصادی به نیازهای مردم توجه شود، چرا که تاکنون هرکجا وظیفه این مردم بوده  آنها به خوبی به وظیفه خود عمل کرده اند و به هر میزان که حساسیت بیشتر شده، مردم به صورت محکم تر و قاطع تر برای حمایت از  انقلاب، دستاورهای نظام و ولایت فقیه در صحنه حاضر بوده اند. بسیاری از ابتدا آمدند و شعار دادند، اما شعار با عمل تفاوت دارد. باید بدانیم مشروعیت نظام و افرادی که در رأس قوای سه گانه قرار می گیرند به ولایت فقیه است و قطعا این موضوع مورد توجه شما نیز قرار دارد.

 حجت الاسلام موسوی یادآور شد: در طول سال های  گذشته، در رأس قوه اجرایی  به نحوی ولایت فقیه به عنوان خطوط قرمز ما نادیده گرفته شد، اما فردی که می خواهد در رأس قوه مجریه قرار بگیرد باید بداند مشروعیت او به واسطه ولایت است. اگر همه مسئولان مشروعیت دارند به دلیل عقبه بزرگ ولایت فقیه است.

وی افزود: باید در حوزه معیشتی تدابیر بیشتری اندیشیده شود. چرا که در دو سال گذشته موضوعات معیشتی یله و رها شده بود، اگر قدری کنترل و نظارت وجود داشت وضعیت این گونه نمی شد اما واقعیت آن است که مدیریت ها ما را به این جا رسانده. این در حالی است که با وجود منابع عظیم در کشور ما نباید با این مشکلات روبه رو باشیم.

امام جمعه خرمشهر با اشاره به مسائل و مشکلات این شهر گفت: در طول سال یک بار نام و خاطره خرمشهر زنده می شود. حرف مردم خرمشهر نیز این است که پس از دوران بازسازی در نظام مقدس اسلامی تمامی شهرها و روستاها رشد و توسعه یافتند اما در خرمشهر هیچ توسعه ای صورت نگرفته است. اگر شما خرمشهر را قبل و بعد از انقلاب نگاه کنید، شاهد خواهید بود که هیچ گونه تغییری نکرده است. اگر مصلحت خداوند قرار گرفت تا در دولت انجام وظیفه کنید انتظار مردم این است که به خرمشهر توجه بیشتری داشته باشید. وجب به وجب خرمشهر شهید داده است و در عملیات آزادسازی خرمشهر نیز حدود 6000نفر شهید شدند. از این رو نیاز  است تا عنایت بیشتری به این شهر صورت گیرد.

قالیباف نیز در این دیدار ضمن تبریک ولادت امام علی(ع) اظهار داشت: با تأسی به فرهنگ امام‌علی(ع) و نهج‌البلاغه و با مجاهدت رزمندگانی که محب اهل‌بیت(ع) بودند، آن حماسه بزرگ در فتح خرمشهر اتفاق افتاد و امروز را که سالروز فتح خرمشهر و حاصل خون بهترین فرزندان این کشور است تبریک می‌گوییم.

وی ادامه داد: ما به خرمشهر آمدیم تا با شهدا تجدید بیعت کنیم و به یاری خداوند بتوانیم با روحیه جهادی گام برداشته و دین خود را به کشور، نظام، انقلاب و همسنگران خود ادا کرده و به نوعی دیگر جهاد را آغاز کنیم.

قالیباف همچنین افزود: از اول انقلاب در حوزه دفاع این جهاد آغاز شد و امیدواریم امروز نیز با تأثیر از همین فرهنگ جهادی بتوانیم حماسه سیاسی و پس از آن حماسه اقتصادی را برای مردم ایجاد کنیم.

وی با تأکید بر ضرورت رسیدگی به وضعیت خرمشهر گفت: حتما مردم خرمشهر آگاه هستند از روزی که بنده در شهرداری تهران حضور یافتم همواره سعی کردیم تا جایی که امکان دارد  هیچگاه از خرمشهر غافل نشویم و به این جا توجه داشته باشیم، امیدوارم بتوانیم دین خود را به این مردم شریف  ادا کنیم، چرا که می دانیم مردم خرمشهر چه رنج هایی را متحمل شده اند.

قالیباف افزود: انشاءالله با کمک ارواح طیبه شهدا و دعای خیر مردم در این روزهای عزیز انجام وظیفه کنیم تا راه امام(ره) و شهدا را تحت رهبری مقام معظم رهبری پیش برده و بتوانیم ثبات و آرامش را برای مردم و دلسوزان انقلاب ایجاد کنیم.


http://ghalibaf.ir/ViewText.aspx?Id=172